مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

علت عدم موفقیت ایران در جذب گردشگران ترک

علت عدم موفقیت ایران در جذب گردشگران ترک

110
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

چرا ایران نمی تواند در جذب گردشگران ترک موفق عمل کند؟ این عدم موفقیت سوال خیلی ها است. این سوال از یکی از کارشناسان گردشگری ترکیه پرسیده شده است.

کارشناس گردشگری ترک در جواب این سوال که چرا ایران در جذب گردشگران ترکیه موفق نیست، گفت: در قراردادهای بین دولت ایران و ترکیه تسهیلاتی برای کردشگران در نظر گرفته می شود اما مساله اینجاست که ایران هیچکدام از این امکانات را برای گردشگران فراهم نمی کند.
وی گفت: علت اینکه بیشتر ایرانی ها به ترکیه سفر می کنند این است که کشور ترکیه در اجرای سیاست هایش در رابطه با صنعت گردشگری بسیار موفق عمل کرده است.
ایشان افزودند: کشور ترکیه در دهه اخیر تلاش های فراوانی را در زمینه ارتقا هتل داری، حمل و نقل و بهبود شرایط سفر گردشگران خارجی خود به انجام رسانده است و در نتیجه این تلاش ها امروزه شاهد استقبال بی نظیر ایرانیان از سفر به این کشور هستیم.
این کارشناس ترکیه بیان کرد: باید بررسی کرد که در قراردادهای مشترک بین ترکیه و ایران چه مزیت و امکاناتی برای شهروندان ترک در نظر گرفته شده است و اینکه آیا این مزیت باعث تشویق آنان برای سفر به ایران می شود یا نه.
البته باید گفت پس از کودتای 2016 ترکیه ورود گردشگران به این کشور 25 درصد کاهش یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.