مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

این غذاهای ویتنامی هوش از سرتان می برد!

118
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

غذاهای ویتنام

در سفر به ویتنام به هر جای این کشور دوست داشتنی که بروید می توانید بوی خوش غذاهای ویتنامی را حس کنید، بوهایی که حسابی گرسنه تان می کنند و شما را به سمت خود می کشانند! جالب است که حتی اگر در ساعاتی از نیمه شب هم در خیابان های این کشور قدم بزنید باز هم این بوها به مشامتان می رسد. خیلی ها ویتنام را به نام کشور موتورسوارها و کشورها غذاهای خوشمزه می شناسند. با تاریک شدن هوا فروشنده های هم بساط و چرخ دستی های خود را به کنار خیابان ها می آورند و غذاهای ارزان و خوشمزه سرو می کنند، خیابان ها شلوغ و پر از جمعیت می شود و بعد از آن مردمانی را می بینید که در همه جا هستند و در پیاده روها و کنار خیابانها صندلی هایشان را گذاشته اند تا غذاها را مزه مزه کنند. در این فهرست از الی گشت می بینید که غذاهای ویتنام که محبوب ویتنامی ها هستند کدام ها هستند شاید  شما هم در سفرتان به دوست داشته باشید تا آن ها را امتحان کنید!

غذاهای ویتنام

بی بی کیو خیابانی

البته خیلی ها بی بی کیو را غذایی می دانند که از فیلیپین آمده است اما در هر صورت از هر جایی هم که  آمده باشد ویتنامی ها خیلی خوب بلندند آن را درست کنند و به همین دلیل هم هست که در این کشور بسیار محبوب است. در ویتنام بیشتر ماهی، فیله ی مرغ، ران و یا بال کبابی و گوشت قرمز فیله را کبابی می کنند. کافیست به یکی از این دکه ها بروید و غذایتان را سفارش دهید و بهترین قسمت موضوع هم اینکه غذا بسیار ارزان است.

بی بی کیو

غذای Gôi Cuon

یکی دیگر از غذاهای ویتنام است و نام دیگر این غذا در ویتنام «رول های بهاری» است که تقریبا در تمام رستوران ها و منوهای غذایی دیده می شود. احتمالا زمانی که به ویتنام سفر می کنید یک بار که این غذا را امتحان کنید بعد از آن مرتبا هر روز آن را سفارش دهید! این غذا متشکل از برنج، کاهو، میگو، نودل و سبزیجات تازه است و معمولا ویتنامی ها این غذا را با سس سویای شیرین  بادام سوخاری و فلفل تند سرو می کنند. فوق العاده خوشمزه!

غذای Gôi Cuon

غذای Bánh Xèo

Bánh Xèoدر واقع یکی از پنکیک های ویتنامی است که با انواع و اقسام خوراکی های مثل میگو، پیاز سبز و لوبیا خورده می شود. آن ها این غذا را روی برگ سبز خردل سرو می کنند تا دیگر نیاز به قاشق و چنگال نداشته باشد به جای آن همین برگ را دور پنکیک می پیچید و میل می کنید. ویتنامی ها در کنار این غذا سس شیرین ماهی درست می کنند که در ترکیب با این پنکیک طعم فوق العاده ای به آن می دهد. ترد بودن این پنکیک حس خوش خوردن آن را چندین برابر می کند.

غذای Bánh Xèo

فو (Pho)

فو را می توام محبوب ترین غذاهای ویتنام دانست؛ غذایی که هم خوشمزه و هم ارزان است و در تمام گوشه کنارهای ویتنام دیده می شود. هر کاسه ی فو در ویتنام کمتر از ۱ دلار هزینه دارد. اگر به طور کلی وسواس زیادی در غذا و غذا خوردن دارید بد نیست بدانید که آنتوی بوردین مشهور که جهانگرد غذایی است، بعد از امتحان کردن فو سعی کرده تا آن را بارها در خانه ی خود درست کند و بعد از این خبر بود که مشهوریت فو جهانی شد.

فو

بان می (Bahn Mi)

ساندویچ های بان می را هم مثل فو در همه جای این کشور می توان پیدا کرد. یکی از گردشگرهایی که به ویتنام سفر کرد گفته است که کاملا واضح و روشن این موضوع را به یاد دارد که در ساعت ۳ صبح در حال قدم زدن در خیابان ها بوده و بعد به دکه هایی برخورده است که بان می درست می کرده و سرو می کرده اند. بان می کلمه ای ویتنامی به معنای نان گندم است.

بان می

بون چا هانوی (Bun Cha Hanoi)

نوبتی هم باشد نوبت بون چا هانوی است. یکی دیگر از غذاهای ویتنام که طعم فوق العاده ای دارد. احتمالا تا به این جا متوجه شده اید که غذاهای فوق العاده در ویتنام کم نیستند، غذاهایی که با ذائقه ی بسیاری از ایرانی ها جور در می آیند، البته باید خودتان هم ذاتا آدم غذا دوستی باشید. کمی برسیم به بون چا هانوی که غذایی متشکل از گوشت قرمز گریل شده، نودل و پیاز و هویج و دیگر سبزیجات است. باور کنید این غذا به اندازه ای خوشمزه است که وقتی یک قاشق از آن را در دهانتان می گذارید احساس می کنید در دهانتان جشنی بر پا شده است! اصلا هم اغراق نیست. پس در سفر به ویتنام این غذای اصیل را میل کنید، غذایی که کاملا ارزشش را دارد.

بون چا هانوی

چاکا (Cha ca)

شاید برایتان دانستن این موضوع جذاب باشد که چاکا به عنوان یکی از غذاهای ویتنام آن قدر برای مردم این کشور پر اهمیت است که حتی یکی از خیابان هایشان را به نام آن نام گذاری کرده اند! چاکا نوعی غذای تهیه شده از سبزیجات، سیر و زنجبیل و تکه های ماهی های تازه ی دریایی است که در کره و پیاز خوابانده شده است که همه ی این مواد با هم در تابه سرخ شده و سرو می شوند. چاکا هم از آن دست غذاهایی است که مرتبا در مطبخ ها و رستوران های ویتنام طبخ می شود چون طرفداران زیادی دارد.

چاکا

کائو لائو (Cao lau)

بخش مرکزی ویتنام در ارائه ی غذاهای خوشمزه و خاص تا به حال موفق ترین قسمت این کشور بوده است. در کنار دیگر غذاهای ویتنام، کائو لائو هم یکی دیگر از غذاهایی است که هوش از سرتان می برد! کائو لائو غذایی تزکیب از غذاهای چندین کشور است . در آن نودل های ژاپنی، نان های چینی و گوشت هایی پخته شده به سبک ویتنامی استافده می شود. غذای فوق العده سالم و مغذی که هر آنچه که بدن نیاز دارد را در خود دارد.

کائو لائو

کائو لائو بین ویتنامی ها بسیار پر طرفدار است و غذایی اصیل ویتنامی است.

منبع: roughguides.com

منبع: این غذاهای ویتنامی هوش از سرتان می برد!

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.