مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

آبشار خارق العاده در مرز کشور چین و ویتنام

آبشار خارق العاده در مرز کشور چین و ویتنام

117
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

این آبشار خارق العاده عریض ترین آبشار آسیا و دومین آبشار عریض دنیا شناخته می شود. نام این آبشار دتیان (Detian Falls) است که در مرز ما بین کشور چین و کشور ویتنام قرار دارد. آبشار دتیان چهارمین آبشار بزرگ مرزی نیز شناخته می شود.

بعد از آبشار ایگواسو – مرز بین برزیل و آرژانتین – آبشار آفریقایی ویکتوریا و آبشار نیاگارا – مرز بین آمریکا و کانادا – آبشار دتیان چهارمین آبشار بزرگ مرزی در جهان محسوب می شود. اصلی ترین بخش آبشار در قسمت جنوبی چین واقع است و تنها چند نهر از این آبشار به کشور ویتنام تعلق دارد.
آبشار دتیان یکی از زیباترین آبشارهای آسیا است. آب های این آبشار از روی 3 صخره با ارتفاع 120 متری به پایین می ریزند. در فصل های بارانی رشته ها با هم یکی می شوند و عرض آب آبشار به 208 متر نیز می رسد. ولی در فصل های تابستان و بهار آبشار دتیان بسیار دیدنی می باشد.
آبشار دتیان و محیز پیرامون آن جاذبه گردشگری محبوبی در چین می باشد؛ با اینکه گردشگران خارجی کمتری به این منطقه می آیند. در پای آب های این آبشار امکان قایق سواری هست. در فصل های گرم نیز شنا کردن در آب آبشار بسیار لذت بخش می باشد. بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه گردشگری بین ماه های نوامبر و آوریل است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.