مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

کدام قسمت مرغ منبع آلودگی و چربی است؟

کدام قسمت مرغ منبع آلودگی و چربی است؟

34
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

شما هم در مورد مضرات بال کبابی چیزی شنیده اید؟ این خوراکی برای خانم ها ضررهای بیشتری دارد. مصرف مرغ های کبابی خوش طعم به دردسرش نمی ارزد و یا اصلا کباب کردن مرغ و جوجه با اینکه طعم عالی دارد، روش مناسبی برای پخت نمی باشد.

Related image

محققان می گویند: پوست مرغ محل تجمع آلودگی های محیطی زیادی است. چربی های اشباع شده در پوست مرغ می تواند کلسترول خون را بالا ببر و به کبد آسیب وارد کند.
اگر می خواهید سالم زندگی کنید و خود را در برابر بیماری ها بیمه نمایدد بهتر است از خوردن چربی های حیوانی پرهیز کنید. حتی گفته می شود پوست ماهی نیز ناقل بسیاری از آلودگی ها و بیماری هاست. چاقی بیماری محسوب می شود و قادر است صدها بیماری دیگر را در بدن بوجود آورد.
برخلاف تصور گذشته امروزه گفته می شود که بافت چربی بافت مرده نیست و بسیار فعال می باشد. این بافت در ردیف غدد درون ریز قرار می گیرد. انواع آنزیمها از این بافت های چربی ترشح می شوند و تمام سیستم کنترل گرسنگی و اشتها را تحت تاثیر قرار می دهند. خصوصا اگر این چربی ها در ناحیه شکمی باشد هرچه طول و قطر شکم بیشتر باشد عمر فرد نیز کوتاه تر می شود. اغلب اسیدها از بافت چربی شکم وارد جریان خون می شوند و تمامی رگ ها را تحت تاثیر قرار داده و حالت کشسانی آن ها را بین می برند.
بیماری کبد چرب می تواند به سمت بیماری استارتو هپاتایتیسم کشیده شود. 20 درصد افرادی که این بیماری را دارند به مرور به نارسایی کبدی دچار می شوند. این بیماری بسیار خطرنک می باشد و در نوع خود می تواند سبب مرگ و میر شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.