مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

ورزش های مغزی که شما را باهوش می کنند

ورزش های مغزی که شما را باهوش می کنند

77
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

سعی کنید مغزتان را به چالش بکشید تا ذهنتان فعال تر و هوشیارتر گردد. چالش هایی وجود دارد که به کمک آن ها می توانید باهوش تر شوید. شما با چه ورزش های مغزی می توانید ذهنتان را فعال نمایید؟

Image result for ‫ورزش های مغزی که شما را باهوش می کنند‬‎

در این مطلب سعی داریم ورزش هایی را به شما معرفی کنیم که با انجام دادن آن ها می توانید باهوش شوید و ذهنتان را آماده نگه دارید.

چالش هایی که بسیار کارآمد می باشند عبارتند از:
1. سعی کنید با دست مخالف مسواک بزنید تا از نیمکره دیگر مغزتان نیز استفاده کرده باشید.
2. مکان فعالیت خودتان را تغییر دهید؛ برای مثال اگر برای پیاده روی می روید منطقه آن را عوض کنید یا برنامه تلویزیونی جدید نگاه کنید و یا برنامه کودک ببینید.
3. اگر همیشه روی یک مبل و یا صندلی غذاخوری می نشینید وقت آن است که جای خودتان را تغییر دهید.
4. هیپوکامپ بخشی از مغز است که حافظه را پردازش می نماید و با بوها، صداها و منظره هایی که نقشه های ذهنی را تشکیل می دهند، مرتبط می باشد. به این ترتیب زمانی که با ماشین رفت وآمد می کنید بهتر است پنجره ها را باز کنید تا به شکل عالی بوها و صداها را شناسایی نمایید.
5. نحوه کتاب خواندنتان را عوض کنید. زمانی که کتاب را با صدای بلند می خوانید یا اینکه کسی برایتان می خواند در مقایسه با وقتی که در سکوت آن را مطالعه می کنید، ذهن جریان و مسیر جدیدی را تجربه می نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.