مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

نقشه توفان های گرمسیری جهان در ۱۶۰ سال اخیر

نقشه توفان های گرمسیری جهان در ۱۶۰ سال اخیر

29
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

توفان های گرمسیری جهان در ۱۶۰ سال اخیر چگونه تصویر برداری می شود؟ نقشه کشی از یک شرکت تصویرسازی، نمایی خیره کننده از مسیرهای مارپیچ توفان های گرمسیری که در سراسر جهان ایجاد شده، ارائه داده است.

نقشه کشی با نام جان نلسون توانسته است نقشه ای از تمامی توفان های گرمسیری را از سال ۱۸۵۱ تاکنون ارائه دهد. در این نقشه چشم اندازی منحصر به فرد و عالی زمین از پایین به بالا به نمایش در آمده است.
این نقشه کش بیان می کند؛ زمانی که اطلاعاتش را وارد نقشه ای مستطیل شکل کرد تصویری از آن بدست آمد. نمای پایین به بالای این نقشه باعث شده تا مسیرهای منحنی بین اقیانوس های جهان درخشش بیشتری را داشته باشند.
جان نلسون با بهره گرفتن از نقشه های دولت آمریکا در مورد توفان های گرمسیری و سایر توفان ها از سال ۱۸۵۱ تا ۲۰۱۰ این نقشه را آماده کرده است.
نقشه ارائه شده توسط نلسون آخرین سری نقشه هایی است که او تهیه کرده است که پدیده ای طبیعی را در کره زمین نشان می دهد.
نقشه کش معروف قبل از این نقشه، نقشه زلزله های زمین را دز سال ۱۹۸۹، نقشه آتش سوزی های آمریکا را از سال ۲۰۰۱ و گردبادهای آمریکا را از سال ۱۹۵۰ تهیه کرده که تصاویری منحصری به فرد را از بلایای طبیعی ارائه می دهد.
در این نقشه ها نبود برخی اطلاعات باعث شده تا ناقص به نظر برسند چرا که آمریکا از سال ۱۹۷۸ به بعد اطلاعات را ثبت کرده است.نقشه توفان

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.