مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

مصرف پنیر ضرری برای سلامتی دارد؟

مصرف پنیر ضرری برای سلامتی دارد

23
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

آیا مصرف روزانه پنیر برای سلامتی انسان ضرری دارد؟ فواید خوردن پنیر و مصرف روزانه آن چیست؟ آیا محققان اثرات پنیر را بر سلامتی انسان تایید می کنند. تاثیر پنیر بر سایر اندام های بدن چیست؟

Image result for ‫مصرف پنیر ضرری برای سلامتی دارد؟‬‎

دوستداران پنیر باید بدانند که مصرف پنیر در وعده صبحانه و یا وعده های دیگر موجب می شود تا شخص از سکته و خطر حمله قلبی در امان باشد.

تاثیر پنیر بر سلامتی قلب
محققان به تازگی با انجام آزمایشاتی بر روی گروهی از انسان ها دریافته اند که بین مصرف پنیر و طول عمر افراد رابطه زیادی وجود دارد و شایعاتی که در مورد آن گفته می شود بی اساس هستند.
طبق تحقیقات محققان پنیر دارای مقادیر بالای کلسیم است و کلسترول موجود در آن کلسترول خوب بدن می باشد. این ماده غذایی می تواند کلسترول بد را هم کم کند. همچنین اسیدی در ساختارش دارد که از دلمه شدن خون در رگ ها جلوگیری می کند.
به نظر می رسد ما بین کاهش بیماری های قلبی و دیابت نوع دو و مواد غذایی لبنی مانند پنیر و ماست رابطه وجود داشته باشد. اما باز هم مطالعه روی این موضوع توسط محققان ادامه دارد.
مهم ترین ویژگی پنیر رابطه بین کلسیم و چربی است و همین رابطه است که موجب می شود تا چربی آن کمتر قابل هضم باشد.
متخصصان تغذیه توصیه می کنند مصرف پنیر به اندازه باشد چون مصرف بیش از حد آن ممکن است اثرات سو داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.