مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

فواید نوشیدن چای داغ برای بدن انسان

فواید نوشیدن چای داغ برای بدن انسان

110
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

نوشیدن چای برای بدن انسان مفید است؟ دانشمندان در این باره چه نظری دارند؟ آیا نوشیدن چای داغ فوایدی دارد؟ نوشیدن چای داغ از ابتلا شدن به چه بیماری جلوگیری می کند؟ جواب این پرسش ها در خبر زیر آمده است.

Image result for ‫فواید نوشیدن چای داغ برای بدن انسان‬‎

تحقیقات جدید نشان می دهند که نوشیدن یک فنجان چای داغ در زمان بعد از ظهر می تواند به تقویت قوه بینایی افراد کمک کند.
محققان در مورد نوشیدن چای داغ این چنین می گویند: هنوز دلیل این موضوع مشخص نمی باشد ولی جالب است که فقط نوشیدن چای کافئین دار باعث کاهش ریسک ابتلا به گلوکوم می شود.
این محققان تاکید می کنند که مصرف چای بدون کافئین و چای سرد و همینطور قهوه هیچ اثری بر این بیماری ندارند و ارتباطی با آن نشان ندادند.
بیماری گلوکوم به بیماری هایی گفته می شود که در آن ها مایعی در چشم ایجاد می شود و با فشار بر روی عصب بینایی به آن آسیب می زند. بیماری گلوکوم دلیل اصلی نابینایی در دوران پیری می باشد.
افراد سیاه پوست، افراد دارای سابقه گلوکوم در خانواده و افراد دارای فشار خون بالا، دیابت و دیگر مشکلات موثر بر جریان خون بدن بیشتر در معرض ابتلا به بیماری گلوکوم هستند.
مطالعات و تحقیقات به عمل آمده نشان دهنده این است که افرادی که چای داغ مصرف می کنند و تعداد مصرفشان بیش از شش بار درهفته است در مقایسه با افرادی که کمتر چای می خورند، به میزان 74 درصد کمتر به بیماری گلوکوم (آب سیاه) مبتلا می شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.