مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

عوارض زیاده روی در خوردن بستنی

عوارض زیاده روی در خوردن بستنی

24
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

آیا مصرف بستنی برای کودکان زیر چهار سال مضر است؟ خوردن بستنی بیش از حد چه خطراتی برای سلامتی فرد دارد؟ زیاده روی در مصرف بستنی برای کودکان زیر 4 سال عوارض خاصی می تواند داشته باشد؟

Related image

خوردن بیش از اندازه بستنی و خوراکی های شیرین ذائقه کودک را عوض می کند و چون پس از خوردن بستنی توجه به شستشوی دندان نمی شود، خطر پوسیدگی دندان ها نیز برای کودک وجود خواهد داشت.
مصرف بستنی غیر خیابانی و پاستوریزه می تواند شادی بخش باشد به دلیل اینکه شیرین و سرد است و همچنین نسبت به بقیه محصولات موجود در سوپری ها مانند چیپس و پفک، شیر و چربی و کربوهیدرات بیشتری دارد و می تواند سالم تر باشد و خوردن آن برخی اوقات اشکالی ندارد. اما اگر دقت نشود و کودک بیش از حد بستنی بخورد و یا قبل از وعده غذایی میل نماید در این صورت ممکن است کودک در معرض سو تغذیه قرار گیرد.
خوردن زیاد بستنی باعث افزایش وزن غیر طبیعی کودکتان می شود و اشتهای او را برای مصرف وعده غذایی کم می کند و همینطور در نتیجه مصرف بیش از حد بستنی، دریافت ویتامین، املاح و پروتئین مورد نیاز بدن کاهش می یابد. این موارد می توانند به سلامت کودک آسیب وارد کنند.
مصرف زیاد بستنی با وجودی که شاید وزن کودک طبیعی باشد، ولی سبب می شود تا کودک کم بنیه شود و مستعد ابتلا به بسیاری از عفونت ها گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.