مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

شیوع ۲ برابری سرطان کلیه در مردان/ شغل‌هایی که سرطان کلیه به جانتان می‌اندازند

240
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

دبیر انجمن رایوتراپی‌آنکولوژی با اشاره به ارتباط برخی شغل و سرطان کلیه گفت: شیوع این سرطان در مردان ۲ برابر زنان است.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دبیر انجمن رایوتراپی‌آنکولوژی در همایش تازه های سرطان گفت: سرطان کلیه حدود ۳ درصد از انواع سرطان‌ها را تشکیل می‌دهد و شیوع این سرطان در مردان ۲ برابر زنان است.

حسین فودازی در حاشیه همایش تازه‌های سرطان کلیه اظهارکرد: شیوع تومورهای کلیه در سال های اخیر افزایش یافته است. سرطان کلیه حدود ۳ درصد از انواع سرطان‌ها را تشکیل می‌دهد. شیوع این سرطان در مردان ۲ برابر زنان است.

وی افزود: چاقی و اضافه وزن و مصرف دخانیات از فاکتورهایی است که خطر ابتلا به تومورهای کلیوی را افزایش می‌دهند.

فودازی تصریح کرد: افرادی که در صنایع با فلزات سنگین سروکار دارند و افرادی که در پتروشیمی‌ها و معادن فلزات مشغول به کار هستند به مراتب بیشتر از دیگر افراد جامعه در معرض خطر ابتلا به تومورهای کلیه هستند.

دبیر انجمن رایوتراپی‌آنکولوژی اظهار کرد: کنترل وزن و ترک دخانیات شانس ابتلا به انواع سرطان‌ها به خصوص سرطان کلیه را کاهش می‌دهد.

وی  ادامه داد: احساس توده و احساس درد در پهلوها و خون در ادرار از علائم تومورهای کلیه است که البته در مراحل پیشرفته مشاهد می‌شود.

فودازی  تاکید کرد: مردم در صورت بروز این علائم از خوددرمانی بپرهیزند و سریعا به پزشک مراجعه کنند.

انتهای پیام/

شیوع سرطان کلیه در مردان ۲ برابر زنان است

منبع: شیوع ۲ برابری سرطان کلیه در مردان/ شغل‌هایی که سرطان کلیه به جانتان می‌اندازند

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.