مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

سفینه فضایی سرنشین دار اسپیس اکس در سال ۲۰۲۴ عازم مریخ می شود

35
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

«ایلان ماسک» مدیر عامل شرکت های اسپیس اکس و تسلا به تازگی در مصاحبه ای تحت عنوان «هر چه دوست دارید از من بپرسید» در سایت ردیت، به سؤالات کاربران پاسخ داده و همچنین دیدگاه های خود در مورد مأموریت سفر به مریخ را تشریح کرده است.

ماسک گفته که اسپیس اکس قصد دارد در سال 2022، دو سفینه شامل تجهیزات را به مریخ ارسال نماید و در سال 2024 نیز دو سفینه حامل تجهیزات دیگر و نیز دو سفینه با سرنشین های انسانی را به این سیاره ارسال کند.

این کارآفرین در ادامه در خصوص سیستم حمل و نقل بین سیاره ای (ITS) به لطف راکت تازه معرفی شده BFR، اظهار نظر کرده. لازم است یادآوری کنیم که این راکت ها به حدی قدرتمند هستند که می توانند به ماه و حتی مریخ سفر کنند و همچنین امکان سفر سریع بین نقاط مختلف زمین را نیز فراهم کنند.

موشک های طراحی شده توسط اسپیس اکس. برای مشاهده ظرفیت حمل بار هر موشک، روی عکس کلیک کنید.

یکی از عجیب ترین پروژه های ماسک برای مریخ، امکان فراهم آوردن دسترسی به اینترنت در سیاره سرخ است. او در این خصوص می گوید: «ساکنین مریخ حتی می توانند به اپ اسنپ چت نیز دسترسی داشته باشند».

برخی از کاربران سایت ردیت از او در مورد سیستم حمل و نقل بین سیاره ای که از راکت های BFR برای ارسال سفینه فضایی به مریخ بهره می برد، سوال پرسیدند. ماسک در پاسخ به آنها اعلام کرد که شتاب دهنده های راکت با قابلیت استفاده مجدد و کشتی فضایی مورد نظر او، به واسطه 31 عدد موتور Raptor ساخت اسپیس اکس به فضا پرتاب می شوند و برای سال 2024، انسان هارا به مریخ خواهند فرستاد. او همچنین افزود: «اولویت اصلی ما در حال حاضر ارسال ITS به فضا است و از سوی دیگر باید از امنیت کلونی های آینده [در مریخ] اطمینان حاصل کنیم».

منبع: سفینه فضایی سرنشین دار اسپیس اکس در سال ۲۰۲۴ عازم مریخ می شود

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.