مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

راهی مناسب برای درمان سنگ کلیه

راهی مناسب برای درمان سنگ کلیه

39
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

متخصص و جراح کلیه در مورد جراحی و درمان سنگ کلیه توضیحاتی را داده است. حسین کرمی در مورد روش های بدون شکاف جراحی برای دفع سنگ های کلیه صحبت کرد و روشی جدید و مناسب را برای درمان سنگ کلیه عنوان کرد.

Image result for ‫راهی مناسب برای درمان سنگ کلیه‬‎

متخصص جراحی کلیه حسین کرمی گفت: روش PCNL راه درمانی طلائی برای سنگ های کلیه و سنگ هایی که به سنگ شکنی جوابی نمی دهند، می باشد.
ایشان در مورد مواردی که لزوما باید از روش PCNL برای خارج نمودن سنگ های کلیه استفاده کرد اشاره کرد و گفت: در چند دهه اخیر از روش هایی مانند سنگ شکنی با امواج صوتی برای سنگ های کوچکتر از دو سانتی متر استفاده می شود اما روش PCNL برای برداشتن سنگ های بزرگتر از دو سانتی متر بکار می رود. در این روش در 95 درصد موارد می توان سنگ را بدون شکافی وسیع از بین برد.
در روش PCNL بیمار درد کمتری احساس می کند و همچنین چون شکاف کوچکی ایجاد می شود بیمار بعد از چند روز استراحت قادر است به زندگی روزمره خود باز گردد.
ایشان در مورد عوارض PCNL گفتند: ممکن است در این روش از محل سوراخ شده ترشحات ادراری خارج گردد. تب و لرز از دیگر عوارض این نوع جراحی می باشد. در صورت مشاهده از هر کدام از این عوارض باید به پزشک مراجعه شود.
بیماری سنگ کلیه یکی از بیماری های شایعی است که در اثر اتصال مواد معدنی، اسیدها و نمک ها در داخل کلیه ایجاد می شود. این سنگ ها در کلیه هستند و می توانند سبب انسداد دستگاه اداری فرد شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.