مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

دومین ماشین حفاری پروژه هایپرلوپ به زودی فعالیت خود را آغاز می کند

46
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

ایلان ماسک روز گذشته در توییتی اعلام کرد که دومین ماشین حفر تونل شرکت «Boring Company» تقریبا آماده شده و قرار است به افتخار یکی از اشعار «رابرت فراست» آن را «Line-Storm» بنامند.

ماشین حفاری Boring Company

اخبار مربوط به دومین ماشین حفاری Boring Company در حالی منتشر شده که تنها دو ماه از صدور مجوز فعالیت ماشین اول در خارج از محدوده شرکت می گذرد.

گفتنی است Boring Company (به معنی شرکت کسل کننده) قرار است در قالب پروژه «هایپرلوپ» برای فراهم کردن امکان تردد سریع خودروها با سرعت 200 کیلومتر بر ساعت و بدون هیچ ترافیکی، شبکه ای از تونل های پیشرفته را زیر شهرهای آمریکا بسازد .

هایپرلوپ قرار است امکان تردد سریع خودروها را بدون هیچ ترافیکی فراهم کند

این تونل ها قرار است 13.5 متر زیر مسیرهای عمومی اطراف دفتر مرکزی اسپیس اکس حفر شوند. این شرکت به شهروندان لس آنجلس قول داده که در صورت جابجایی 1 سانتی متری خاک سطح فوقانی، پروژه بلافاصله متوقف شود.

نامگذاری این ماشین قدرتمند و خشن حفاری بر اساس شعری عاشقانه از رابرت فراست با عنوان «و زیر باران عشق من باش» در نوع خود جالب توجه است اما همین مساله باعث ایجاد شایعاتی مبنی بر سازگاری این ماشین با شرایط آب و هوایی مختلف شده است.

اولین ماشین حفاری این شرکت به نام «Godot» کار خود را در لس آنجلس آغاز کرده است. این ماشین نیز به افتخار نمایشنامه مشهور «در انتظار گودو» از «ساموئل بکت»نام گذاری شده بود.

منبع: دومین ماشین حفاری پروژه هایپرلوپ به زودی فعالیت خود را آغاز می کند

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.