مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

دلایل کمبود ویتامین ای در بدن چیست؟

دلایل کمبود ویتامین ای در بدن چیست

34
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

ویتامین ای یک ویتامین محلول در چربی می باشد که خاصیت آنتی اکسیدان زیادی دارد و به سیستم ایمنی بدن کمک می کند. این ویتامین در بسیاری از خوراکی ها وجود دارد. اما دلایل کمبود این ویتامین در بدن چیست؟

Related image

بعضی از کشورهای دنیا برخی مواد غذایی را غنی از ویتامین ای می کنند تا میزان دریافت آن در بدن افزایش یابد.
البته باید گفت ویتامین ای در خیلی از مواد غذایی وجود دارد و ابتلا به کمبود این ویتامین شایع نمی باشد. کمبود این ویتامین خبر از یک عارضه نهفته در بدن می کند. میزان بالای این ویتامین در بدن نیز مشکلاتی مانند خونریزی را افزایش می دهد.
متخصصان به افراد توصیه می کنند که اگر با علائمی مثل مشکل در راه رفتن و حفظ هماهنگی، درد یا ضعف ماهیچه ها، اختلال بینایی و نداشتن حال عمومی مناسب روبه رو شدند به پزشک مراجعه کنند.
مواد غذایی که دارای ویتامین ای هستند عبارتند از:
خشکبار و دانه هایی مثل بادام، تخم آفتابگردان و بادام زمینی.
غلات کامل.
روغن های گیاهی مانند زیتون و آفتابگردان.
سبزیجات برگدار
تخم مرغ
کیوی
انبه
درست است که مکمل های ویتامین ای در بازا روجود دارد اما بهتر است از طریق مواد خوراکی این ویتامین وارد بدن شود تا عوارض نداشته باشد. به گفته متخصصان مکمل های ویتامین ای با داروهایی مثل ضد انعقاد، ضد پلاکت، ویتامین B3، داروهای شیمی درمانی تداخل ایجاد می نماید.
در اثر کمبود ویتامین ای بدن کنترلی روی ماهیچه ها و هماهنگی آن ها ندارد و غالبا در کودکان 5 تا 15 ساله این عارضه دیده می شود. بلافاصله پس از تشخیص کمبود ویتامین ای باید تحت درمان قرار گرفت و اگر درمان به تاخیر بیفتد علائم با پذشت زمان شدیدتر می شوند و بر کیفیت زندگی تاثیر خواهند گذاشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.