مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

درمان کم خونی با خرمالو!

درمان کم خونی با خرمالو!

36
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

درمان کم خونی با خرمالو ممکن می شود. کارشناسان گیاهان دارویی خواص درمانی بیشماری را به خرمالو نسبت می دهند. خوردن این میوه برای افراد کم خون توصیه می شود.

Image result for ‫درمان کم خونی با خرمالو!‬‎

خرمالو سرشار از  ویتامین های آ، ب و ث می باشد. مواد معدنی موجود در آن عبارتند از: کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم.

مصرف خرمالو چربی خون را کاهش می دهد که این خاصیت از وجود پکتین(فیبر محلول درآب) در خرمالو ناشی می شود. هرچه خرمالو رسیده تر، مقدار پکتین آن کمتر.

تانن متراکم موجود در خرمالو خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، فشارخون بالا و دیابت را کم می کند.

با مطالعاتی که بر روی پوست خرمالو صورت گرفته است مشخص شده که پوست خرمالو دارای موادی است که احتمالا سلول های پوستی را در برابر آسیب اکسیداتیو مربوط به پیری محافظت می نماید.

خواص آنتی اکسیدانی خرمالو بالا است و با زغال اخته و توت فرنگی برابری می کند. همچنین خرمالو دارای اسیدهای مالیک -تارتاریک و اسید سیتریک می باشد که این اسیدها موجب جذب بهتر آهن و روی در بدن می‌شوند. به همین علت برای زهکشی کبد و کلیه و همچنین کم خونی بسیار مفید می باشد. این میوه و بویژه هسته آن کاربرد طبی و درمانی ویژه ای در طب چینی دارند.

خرمالو میوه ای می باشد که در رشد کودکان موثر است و خانواده‌ها باید به مصرف این میوه توجه لازم را داشته باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.