مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

دردهای جسمی‌تان را دست کم نگیرید!

133
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

یک متخصص درد گفت: با استفاده از امکانات مختلف، بیماری افراد از طریق نوع دردشان تشخیص داده می‌شود که قدمت این روش حدود یک دهه است.

دردهای جسمی‌تان را دست کم نگیرید!سیامک مرادی فوق تخصص درد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: درد نشانه‌ای بوده که در تشخیص بیماری‌های مختلف کمک بزرگی به پزشک می‌کند و امروزه بیماران زیادی برای عارضه درد در قسمت‌های مختلف بدن خود به متخصصان ذیربط مراجعه می‌کنند.

وی بیان کرد: برای کنترل درد متخصصان امر از تجویز داروی مسکن و حتی استفاده از روش‌های کم تهاجمی  یا تهاجمی استفاده می‌کنند تا بیماران درد و رنج کمتری در اثر شیوع بیماری‌شان تحمل کنند.

مرادی با بیان اینکه تشخیص بیماری از راه نوع درد حدود 10 سال بوده که در دنیا مطرح شده است، افزود: با استفاده از امکانات و تجهیزات متفاوت بیماری افراد از طریق نوع دردشان تشخیص داده می‌شود و خوشبختانه باید بگویم که کشورمان از نظر تجهیزات و توانایی‌ها همگام با کشورهای پیشرفته دنیا در این حوزه پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است.

وی عنوان کرد: بلوک‌های عصبی، نورولیزه اعصاب، کارگزاری پمپ‌های داخل نخاعی ، روش‌های رادیوفرکانسی و جراحی‌های بسته دیسک و ستون فقرات از جمله روش‌های کنترل درد در بیماران مختلف محسوب می‌شود.

مرادی یادآور شد: تعدادی مقالات متخصصان ایرانی در حوزه درد کم بوده و به همین خاطر اساتید و محققان باید تلاش بیشتری برای رشد و ترقی این حوزه انجام دهند.

انتهای پیام/

چگونه با دردهای جسمی کنار بیاییم؟

منبع: دردهای جسمی‌تان را دست کم نگیرید!

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.