مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

دختران دانش آموز تیم رباتیک افغانستان بالاخره مجوز ورود به خاک آمریکا را یافتند

83
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

چندی پیش مطلع شدیم که چند دانش آموز دختر افغان از حضور در مسابقات رباتیک بازخواهند ماند، چون حق ورود به خاک آمریکا را پیدا نکرده اند. 6 دختر نوجوانی که هیچکس تصور نمی کند خطری برای امنیت آمریکا ایجاد کنند.

وقتی برای بار دوم درخواست ارسال شد، فقط ربات ها مورد تایید قرار گرفتند و دخترهای نوجوان افغان باز هم مورد پذیرش واقع نشدند. این رفتار تعجب برانگیز سبب انعکاس جهانی شد و رسانه ها به این موضوع واکنش نشان دادند.

گرچه بسیاری از منتقدان ترامپ، این اتفاق را ناشی از سیاست های او می دانند اما سارا هاکابی سندرز، سخنگوی کاخ سفید در گفتگو با آسوشیتد پرس گفت که رئیس جمهور دونالد ترامپ شخصا مداخله کردند تا این دخترها بتوانند وارد آمریکا شوند.

تیم دیگری نیز از گامبیا قصد ورود به مسابقات آمریکا را داشتند که با شرایط مشابهی رو به رو شدند اما هفته گذشته این محدودیت برای تیم گامبیا هم برداشته شد. First Global، برگزار کننده این مسابقات نیز از برداشته شدن دیواری که برابر تیم ها کشیده شده بود استقبال کرد.

این مسابقات در واشنگتن برگزار خواهد شد و دانشجویان و دانش آموزان از 160 کشور دنیا، از جمله سوریه، ایران و سودان نیز در آن شرکت خواهند کرد؛ کشورهایی که برخلاف افغانستان، در لیست ترامپ مبنی بر منع ورود به آمریکا هستند.

هنوز مشخص نیست که چرا ویزای دانش آموزان افغانستان و گامبیا مورد تایید واقع نشده اما دولت ترامپ گفته که هر درخواست ورود، به صورت موردی و بر اساس قانون آمریکا بررسی می شود.

منبع: دختران دانش آموز تیم رباتیک افغانستان بالاخره مجوز ورود به خاک آمریکا را یافتند

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.