مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

آشنایی با معنا و مفهوم بهمن

آشنایی با معنا و مفهوم بهمن

38
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

بهمن چیست و چگونه ایجاد می شود؟ آیا معنای بهمن را می دانید؟ از کجا می توان دانست که بهمن در چه مکان هایی بوجود می آید؟ آیا بهمن قابل مهار کردن است؟ مفهوم بهمن چیست؟

بیشتر افرادی که کوه نوردی می کنند و به قله های بلند صعود می کنند معنی بهمن را می دانند. بهمن به یک از توده از برف و یخ گفته می شود که به صورت ناگهانی از شیب کوه به سمت پایین سرازیر شده و در بیشتر موارد خاک و قطعات سنگ و سنگریزه با خود به همراه می آورد.
این پدیده می تواند بسیار مخرب بوده و جان بسیاری از انسان ها را بگیرد. بهمن با سرعت هایی بیشتر از ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می کند.
بهمن در حال ریزش می تواند هوا را نیز با خود ببرد و یک باد بهمن تشکیل دهد. این باد به اندازه ای قوی است که آسیب های شدیدی را به ساختمان ها، پناهگاه های کوهی و جنگل ها وارد می کند.
همه ساله هزاران بهمن از کوه های جهان سرازیر می شوند و به طور میانگین در سراسر جهان جان نزدیک به ۵۰۰ نفر را می گیرند.بهمن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.