مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

تاثیر سویا بر سلول های چربی بدن انسان

تاثیر سویا بر سلول های چربی بدن انسان

179
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

سویا ماده غذایی شگفت آوری است که فواید بسیاری برای بدن انسان دارد. این ماده غذایی علاوه بر اینکه موجب لاغری می شود می تواند قند خون را نیز به شکل چشم گیری کاهش دهد. تاثیر این ماده بر سلول های چربی بدن چیست؟

Image result for ‫تاثیر سویا بر سلول های چربی بدن انسان‬‎

تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می دهد که سویا مانع افزایش سلول های چربی در بدن انسان می شود. بیشتر مردم با وجود استفاده از قرص ها و تجهیزات لاغری باز هم از چاقی رنج می برند. به این افراد باید گفت که سویا را امتحان نماید.
سویا حاوی ترکیبات بیواکتیوی می باشد که موجب کاهش و کوچک شدن سلول های چربی در بدن زنان و مردان می گردد. دانه سویا موجب احساس سیری در افراد می شود. چون شاخص گلیسمی آن کم است و تغییرات میزان انسولین را در بدن کم می کند.

یکی از پزشکان دانشگاه کلمبیا دو جایگزین غذایی برای افراد چاق بررسی کرد یکی سویا و دیگری شیر. در هر دو گروه کاهش وزن مشاهده شد. گروهی که سویا مصرف کرده بودند، در هفته کاهش وزن کمتری را نشان دادند ولی قندخون آن ها به طرز چشمگیر کاهش یافته بود.

با توجه به این گزارش محققان، سویا ماده غذایی سالمی می باشد و با اینکه ممکن است مانند سایر برنامه های غذایی بر اندازه دور کمر تاثیر نگذارد ولی منافع و فواید بیشتری دارد و سلامت عمومی را در پی خواهد داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.