مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

تاثیر آب و هوا بر ضریب هوشی نوزاد

تاثیر آب و هوا بر ضریب هوشی نوزاد

34
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

کارشناسان در آخرین تحقیقات خود دریافته اند که آب و هوا و شرایط محیطی می توانند به صورت غیر مستقیم بر جنین تاثیر گذاشته و ضریب هوشی نوزاد را کاهش می دهند. آیا به درستی دمای هوا عامل تاثیر گذار بر سطح هوش نوزاد است؟

Image result for ‫تاثیر آب و هوا بر ضریب هوشی نوزاد‬‎

تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد که فرزند مادرانی که در مدت بارداری در دمای هوای بالای 32 درجه سانتی گراد زندگی می کنند، ضریب هوشی کمتری (0.1 درصد) نسبت به سایر فرندان دارند و به احتمال قوی در آینده نمی توانند ثروتمند شوند.
پزشکان توصیه می کنند که در دوران بارداری دمای بدنتان را در وضعیت طبیعی و متعادل قرار دهید و از حضور در مکان های بسیار گرم و یا سرد خودداری نمایید. حمام کردن با آب داغ و یا سفر به جاهای گرمسیری می تواند بر هوش کودک اثرات خفیفی بگذارد.
این به این معنا نیست که مادرانی که در مناطق گرمسیری هستند آسیبی به مغز فرزندشان وارد خواهد شد. اما به طور نسبی هر چقدر مادر در دوران بارداری در محل های خنک و معتدل قرار گیرد سطح هوش نوزاد بیشتر خواهد بود.
دانشمندان دریافتند که در دوران جنینی بیماری اوتیسم نیز توسعه می یابد برای همین بهتر است در این دوران مادران مراقبت بیشتر و دقیق تری از خود داشته باشند.
استرس نداشتن، قرار نگرفتن در فضاهای بسیار گرم یا بسیار سرد، خوردن مواد غذایی سالم مثل میوه و سبزیجات، آجیل، پروتئین حیوانی و گیاهی کم چرب، لبنیات، نوشیدن آب و چای سبز و مصرف مکمل های ویتامینی تحت نظر پزشک متخصص همه عواملی هستند که موجب کاهش خطر شده و سپری کردن یک دوره بارداری ایمن را فراهم می آورند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.