مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

ایمنی در ساختمان های مرتفع در هنگام زمین لرزه

ایمنی در ساختمان های مرتفع در هنگام زمین لرزه

27
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

افرادی که در ساختمان های مرتفع زندگی می کنند، ممکن است این سوال را داشته باشند که چطور می توانند در هنگام وقوع زمین لرزه ایمنی داشته باشند و از زلزله جان سالم به در ببرند. آیا باید ساختمان ها را ترک کنند یا در آنجا بمانند.

اگر شما از جمله کسانی هستید که در طبقه های بالای ساختمان های بلند زندگی می کنید، توصیه می شود هرگز سعی نکنید از ساختمان خارج شوید بهتر است صبر کنید تا لرزش زمین تمام شود. سپس ساختمان را ترک کرده و در محلی از بیرون ساختمان بمانید تا ساختمان از نظر وجود هر گونه آسیب بازرسی گردد.
بهترین کار این است که در بیرون ساختمان و با فاصله از هر ساختمان دیگری بمانیم. دویدن و راه رفتن چه داخل ساختمان و چه روی زمین در بیرون در زمان رخ دادن زلزله کار اشتباهی است و شما را به خطر می اندازد. تنها کار مطمئن پناه گرفتن است تا آوار و اشیا دیگر روی شما نریزد.
اگر ساختمان شما در حال ریزش است، میز محکم و یا یک وان حمام می تواند فضای خالی برای شما فراهم نماید تا داخل آن و تا رسیدن نیروهای امداد زنده بمانید. اگر خودتان را گم کنید و شروع به راه رفتن و یا دویدن کنید دیگر وسایل این چنینی را برای محافظت از خود نخواهید داشت.
دویدن به سمت قسمت های داخلی خانه و یا پلکان در زمان زلزله موجب افزایش خطر افتادن و برخورد اشیا می شود. بنابراین بهترین کار پناه گرفتن و ماندن در ساختمان می باشد.ایمنی زلزله

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.