مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

کاهش دما در استان های نیمه شمالی کشور

کاهش دما در استان های نیمه شمالی کشور

187
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

دما از روز دوشنبه تا چهارشنبه ششم دی ماه 1396 کاهش محسوسی در نیمه شمالی کشور خواهد داشت. سازمان هواشناسی ورود سامانه بارشی را برای استان های غربی و شمال غربی، دامنه های ابرز و سواحل غربی دریای خزر پیش بینی کرده است.

Image result for ‫بارش باران‬‎

بنا به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی، ورود سامانه بارشی را برای استان های غربی و شمال غربی، دامنه های ابرز و سواحل غربی دریای خزر پیش بینی شده است و از اواخر دیروز در مناطقی از شمال شرق کشور، بارش باران و وزش باد شاهد بودیم. در مناطقی از جنوب شرق وخوزستان هم باد، گرد و خاک و کاهش دید افقی بوجود آمده است.
بعد از روز دوشنبه به تدریج از شدت بارش ها در کرمانشاه، همدان، کردستان، زنجان، جنوب آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی کاسته می شود.
سازمان هواشناسی کشور در مورد بارش در روز سه شنبه 5 دی 96 گفت: در روز سه شنبه سامانه بارشی دردامنه های زاگرس جنوی و مرکزی، جنوب غرب، مرکز، البرز شرقی و مناطقی از شرق و شمال شرق کشور فعال می باشد و موجب ابرناکی، بارش باران و وزش باد شدیدی می گردد. شدت بارش در جنوب مرکزی، شمال کهکیلویه و بویر احمد و چهار محال و بختیاری، برخی مناطق استان اصفهان و لرستان خواهد بود.
سامانه ذکر شده از روز چهارشنبه 6 دی 96 در مناطق شمال شرق و شرق موجب وزش باد شده و به تدریج از آن سمت از کشور خارج می گردد.
در نیمه شمالی کشور کاهش محسوسی در دما از روز دوشنبه تا چهارشنبه ایجاد خواهد شد و بارش در روزهای دوشنبه و سه شنبه در ارتفاعات زاگرس و البرز به شکل برف خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.