مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

کاهش دما در استان های غربی، مرکزی، شمال شرق و شرق کشور

کاهش دما در استان های غربی، مرکزی، شمال شرق و شرق کشور

101
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

از روز سه شنبه در نیمه غربی شور و مناطق مرکزی دمای هوا به اندازه 4 تا 8 درجه و در روز چهارشنبه 13 ام دی ماه در استان های شمال شرق و شرق کشور دما به میزان 6 تا10 درجه کاهش خواهد داشت.

Image result for ‫کاهش دما در استان های غربی، مرکزی، شمال شرق و شرق کشور‬‎

بنا بر گزارش سازمان هواشناسی، با تداوم پایداری جو، هوا در شهرهای بزرگ صنعتی مثل اصفهان، اراک، تهران و کرج هنوز هم غبار آلود است ولی از روز سه شنبه با ورود سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کشور، وزش باد و بارش باران و در مناطق کوهستانی بارش برف پیش بینی می شود. در بعضی مناطق جنوب غرب و غرب هم وزش بادو گردو خاک پدیده غالب خواهد بود.

گستره بارش ها در مناطقی از جنوب غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، بعضی مناطق مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای‌خزر و در اواخر وقت امروز در مناطقی از شمال شرق کشور خواهد بود.

روز چهارشنبه این سامانه بارشی در سواحل مرکزی و شرقی خزر، دامنه‌های شرقی البرز و شمال‌شرق کشور سبب ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد می شود و به‌تدریج از کشور خارج می گردد.

سازمان هواشناسی اواخر سه‌شنبه و روز چهارشنبه دریای خزر و چهارشنبه خلیج فارس را مواج پیش‌بینی کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. hadi117 می گوید

    سامانه بارشی از عصرجمعه از غرب شمالغربی وارد می شود کدام مناطق را شامل میشود.ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.