مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

کاروان سرای شاه عباسی در کجای کرمانشاه قرار دارد؟

کاروان سرای شاه عباسی در کجای کرمانشاه قرار دارد

96
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

آیا از جاذبه های فرهنگی کرمانشاه آگاهید؟ آیا می دانید کاروان سرای شاه عباسی در کجای کرمانشاه قرار دارد؟ با هم در ادامه این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

کاروانسرای بیستون که معروف به کاروانسرای شاه عباسی نیز است، مربوط به دوران صفویه بوده و در فاصله ۳۰ کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه واقع شده است‌.

کاروانسرای شاه عباسی در سی کیلومتری شمال شرق کرمانشاه و در روستای بیستون کهنه در مقابل فرهاد تراش و در محوطه تاریخی بیستون واقع است. این کاروانسرا با سبک ۴ ایوان با  متر 60/83 طول و 50/74 متر عرض می باشد. در چهار گوشه این کاروانسرا برج هایی وجود دارد، برج هایی واقع در ضلع غربی مدور و برج هایی واقع در ضلع شرقی هشت ضلعی می باشند.

با اینکه معمار اصلی بنا معلوم نیست اما احداث آن به دوره شاه عباس اول صفوی شروع شده و با توجه به کتیبه موجود در سر در بنا با تلاش شیخ علیخان زنگنه صدر اعظم شاه سلیمان صفوی به اتمام رسیده است.

این بنا در زمان ناصرالدین شاه تعمیر و مرمت شده است و در زمان پهلوی به دلیل آن که استفاده دیگری نداشت به عنوان انبار غلات از آن استفاده می شده است.

کاروان سرای شاه عباسی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.