مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

پیش بینی هوا در روزهای آینده هفته جاری

پیش بینی هوا در روزهای آینده هفته جاری

345
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

به گزارش سازمان هواشناسی روز دوشنبه شهر تهران با سکون نسبی هوا و روند تدریجی افزایش آلاینده ها مواجه خواهد شد. انتظار می رود سطح آلاینده های جوی به محدوده ناسالم افزایش پیدا کند. توصیه می شود شهروندان محترم تا حد امکان در فضای باز رفت و آمد نکنند. به پیش بینی بقیه شهرها در روزهای آینده هفته جاری توجه نمایید.

Image result for ‫هوا‬‎

طبق تحلیل نقشه های هواشناسی تا اواسط روز یکشنبه در استان های ساحلی دمای هوا 4 تا 8 درجه بیشتر می شود. همینطور در شهرهای گیلان و اردبیل وزش باد شدید خواهیم داشت.
یکشنبه برای استان های شمال غربی و غرب کشور وزش باد پیش بینی می شود. وزش باد در عراق موجب می شود تا گرد و خاک در نوار غربی اتفاق بیفتد.
سامانه بارشی از یکشنبه شمال غرب را در بر می گیرد و پیش بینی می شود روزهای دوشنبه و سه شنبه بارش باران و در ارتفاعات برف همراه با وزش باد و کاهش نسبی دما در مناطق شمال غربی، غرب و دامنه های جنوب البرز داشته باشیم.
همنین از روز دوشنبه تا روز چهارشنبه با تقویت جریان های شمالی و نفوذ هوای سرد به سواحل شمالی بارش باران و در ارتفاعات و منطقه های کوهستانی بارش برف پیش بینی می گردد. همچنین از دوشنبه به بعد کاهش دما در نیمه غربی کشور حدود 4 تا 7 درجه و در سواحل شمالی حدود 8تا 10 درجه اتفاق می افتد.
بارش برف در استان های کوهستانی باعث لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای می شود لذا توصیه می شود نکات ایمنی رعایت شود و زنجیر چرخ برای رفت و آمد در جاده های کوهستانی شمال غرب، غرب و شمال کشور به همراه داشته باشید.
این سامانه بارشی به تدریج تا پنجشنبه به شکلی ضعیف به شمال شرق کشور منتقل می شود و در روز جمعه دوباره شرایط نسبی سکون هوا پدیده غالب خواهد بود. نحوه فعالیت این سامانه بارشی و تغییرات مربوط به آن در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.