مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

ورود سامانه بارشی جدید به برخی شهرهای ایران

ورود سامانه بارشی جدید به برخی شهرهای ایران

320
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

سازمان هواشناسی هشدار داد که از روز دوشنبه تا چهارشنبه این هفته سامانه بارشی جدید به برخی شهرهای ایران وارد می شود. با ورود سامانه بارشی جدید، پدیده های جوی به وقوع می پیوندد.

Related image

از بعد از ظهر دوشنبه 11 دی ماه 96، در مناطق کوهستانی و سردسیر در استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال خوزستان و غرب همدان بارش برف و در بقیه نقاط وزش باد و بارش باران پیش بینی می شود.
روز سه شنبه 12 دی ماه 96: در مناطق کوهستانی در استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ایلام ، کردستان، خوزستان، کرمانشاه، زنجان، البرز، تهران، قزوین، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، چهار محال و بختیاری، لرستان، غرب اصفهان، خراسان شمالی بارش برف و در بقیه نقاط وزش باد و بارش باران پیش بینی می گردد.
روز چهارشنبه 13 دی ماه 96: بارش باران و در مناطق کوهستانی بارش برف و در بعضی نقاط کشور به همراه وزش باد و کولاک در استانهای مازندران ،گلستان،خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال سمنان.
پیش بینی می شود دمای هوا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در شمال غرب و غرب کشور 4 تا 8 درجه و در روز چهارشنبه در قسمت شمال شرق 6 تا 10 درجه کاهش داشته باشد.

در شهرهای صنعتی و بزرگ بخصوص تهران، اصفهان تا دوشنبه وضعیت نارنجی تا قرمز حاکم است و از روز دوشنبه به بعد به تدریج با وزش باد آلودگی هوا کم می شود.

بعد از ظهر دوشنبه با شدید شدن باد جنوبی در جنوب عراق و کویت خیزش گرد و خاک در استان های جنوب غربی مثل ایلام پیش بینی می گردد.
توصیه می شود در روزهای سه شنبه تا چهارشنبه به علت بارش برف و وقوع کولاک در جاده های کوهستانی، تردد تنها با تجهیزات زمستانی انجام گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.