مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

غذاهای مناسب برای گروه خونی های مختلف

غذاهای مناسب برای گروه خونی های مختلف

63
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

غذاهای مناسب برای گروه خونی های مختلف چه چیزهای است؟ محققان در مورد غذاهای مناسب افراد با گروه خونی متفاوت چه نظری دارند؟ آیا گروه خونی O باید از مصرف گندم و لبنیات و کافئین خودداری نماید؟

Gerelateerde afbeelding

در مواد غذایی ترکیبات پروتئینی خاصی به‌ نام لکتین‌ها وجود دارند که متصل به آنتی‌ژن‌های روی سلول‌های خونی می باشند و در نتیجه سلول‌های خونی را به شکل توده‌های چسبیده به همدیگر درمی‌آورند یا اصطلاحا موجب آگلوتیناسیون (agglutination) می گردند.

محققانی که طرفدار رژیم غذایی مناسب برای گروه خونی می باشند، معتقدند؛ جلوگیری از شکل‌گیری آگلوتیناسیون به مدیریت وزن، مقابله با سرطان و مقابله با بیماری‌های قلبی کمک می کند و از این راه سلامت عمومی بدن را ارتقا می یابد.

اگر شما همچنان به رژیم غذایی مناسب برای گروه خونی علاقه‌مند هستید، می‌توانید از نکات راهنمایی که در زیر آمده است، استفاده کنید.

رژیم مناسب گروه خونی O

افراد دارای گروه خونی O از مصرف گندم، محصولات لبنی و کافئین خودداری نمایند. توصیه می شود آن ها از این مواد غذایی استفاده کنند: میوه‌ها، سبزی‌ها و گوشت‌های بدون چربی و ترجیحا ارگانیک.

رژیم مناسب گروه خونی A

افراد با گروه خونی A بنیان رژیم غذایی خود را براساس مواد غذایی گیاهی تعیین نمایند. به همین علت اضافه کردن سویا، غلات و سبزی‌ها به رژیم غذایی آنان لازم و ضروری است. مصرف مواد غذایی طبیعی و ارگانیک هم برای آن ها مهم می باشد.

رژیم مناسب گروه خونی B

افراد با گروه خونی B می‌توانند از همه مواد غذایی استفاده کنند. با این وجود، خودداری از مصرف این مواد غذایی برای آنان مناسب تر است: عدس، ذرت، گندم، گوجه‌فرنگی، بادام‌زمینی، کنجد و مرغ. اما در عوض می توانند استفاده از این مواد غذایی را افزایش دهند: تخم‌مرغ، محصولات لبنی کم‌چرب، گوشت گوسفند وگوشت بره.

رژیم مناسب گروه خونی AB

افراد دارای این گروه خونی باید استفاده از توفو و غذاهای دریایی مانند ماهی سالمون و همچنین محصولات لبنی و سبزی‌های تیره را افزایش دهند و از مصرف کافئین و گوشت‌های فرآوری‌شده و دودی نیز پرهیز کنند. همچنین آنان باید حجم وعده‌های غذایی را در طول روز کمتر کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.