مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

روزی 15 زمین لرزه در تهران

روزی 15 زمین لرزه در تهران

55
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

وزی 15 زمین لرزه در تهران اتفاق می افتد. براساس صحبت های استاد زمین شناسی دانشگاه خوارزمی در تهران روزی 15 زمین لرزه ضعیف رخ می دهد و این برای استان زلزله خیزی مثل تهران طبیعی است.

Image result for ‫روزی 15 زمین لرزه در تهران‬‎

استاد زمین شناسی دانشگاه خوارزمی، محمود فاطمی عقدا از وقوع 15 زمین لرزه در هر روز خبر داد و از انتشار اخبار زلزله های 2 ریشتری و ایجاد ترس و وحشت در بین مردم انتقاد نمود.
وی گفت: در تهران روزانه 15 زلزله اتفاق می افتد که همه آن ها در مرکز ژئوفیزیک ثبت می گردد. گفتنی است که این زمین لرزه ها بزرگی 1 تا 2.5 ریشتری دارند.
ایشان در ادامه گفتند: این زمین لرزه ها به مردم گزارش داده نمی شوند و فقط بعد از ثبت روی “خود لرزه” به دست محققان می رسد. وی افزود: این زمین لرزه ها برای مردم خطرناک نیستند و شهروندان تهرانی نگران زلزله های این چنینی نباشند.

رئیس قبلی پژوهشکده سوانح طبیعی اضافه کرد: گسل مشاء ربطی به گسل اشتهارد ندارد. استان تهران زلزله خیز است و فعالیت این گسل ها به اندازه دو ریشتر امری طبیعی می باشد. چون این اخبار اطلاع رسانی نمی شود ممکن است مردم با شنیدن اخبار زلزله های خفیف تهران نگران شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.