مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

توصیه اورژانس در مورد آلودگی هوا در کلان شهرها

توصیه اورژانس در مورد آلودگی هوا در کلان شهرها

55
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

اورژانس در این روزهای آلوده برای مردم توصیه هایی دارد. سخنگوی اورژانس تهران در مورد آلودگی هوا توصیه هایی به مردم ارائه داد و گفت که مردم بهتر است در هنگام آلودگی هوا در کلان شهرها از ماسک فیلتر دار استفاده نمایند.

Related image

سخنگوی اورژانس تهران حامد مددی گفت: افراد سالمند، زنان باردار و کودکان در زمان آلودگی هوا حدالمقدور از منزل خارج نشوند. ایشان توصیه کردند که بیمارهای قلبیو تنفسی در روزهای آلوده در منزل بمانند. بهتر است ورزشکاران هم در فضای بسته ورزش کنند.
وی اضافه کرد: اگر هم افراد مجبور به خروج از خانه شدند، از ماسک استفاده کنند خصوصا بیماران تنفسی کپسول های اکسیژن کوچکی به همراه داشته باشند تا در صورت بروز مشکل بتوانند از آن استفاده نمایند.
البته باید گفت استفاده از بعضی ماسک ها در کاهش اثرات آلودگی هوا تاثیری ندارد و توصیه می شود مردم ماسک های فیلتردار N95 بکار بردند.
ایشان افزود: مردم میتوانند این نوع ماسک ها را از داروخانه ها و اکسیپ های اورژانس بگیرند اما باید بدانند که ماسک ها باید دو تا سه ساعت یکبار عوض شوند چون کاراییشان را از دست میدهند.
مددی گفت: نیروهای اورژانس در این روزها در میدان های شهر و مراکز EOC اورژانس حضور دارند و در صورت بروز مشکلات سلامتی مردم می توانند با شماره 115 تماس حاصل کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.