مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

بارش برف در تاراز استان خوزستان

بارش برف در تاراز استان خوزستان

241
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

بارش برف در منطقه تاراز استان خوزستان بسیار زیاد و در حدود 60 سانتی متر گزارش شده است. این منطقه در کجا قرار دارد؟ میزان بارندگی تاراز در 24 ساعت گذشته چقدر بوده است؟ سایر شهرهای خوزستان چقدر بارندگی داشته اند؟

Related image

سازمان هواشناسی در 24 ساعت گذشته برای منطقه سرکول ارتفاعات تاراز در شمال شرق خوزستان بارش برف به اندازه 60 سانتی متر را گزارش کرده است. میزان بارش در منطقه تاراز در این مدت 15 سانتی متر و بارندگی 35.5 میلیمتر بوده است.
منطقه تاراز از توابع شهرستان اندیکا در قسمت شمال شرقی خوزستان است و از راه های ارتباطی استان خوزستان با استان چهار محال می باشد. این منطقه در فصل بارش برف سفید پوش می شود.
طبق گزارشات میزان بارندگی در 24 ساعت گذشته در لالی 33.1، شوشتر 27.5، مسجد سلیمان 31.2، بهبهان 15، گتوند 16.6، ایذه 12.5، اهواز 12.3، رامهرمز 5.7، شوش 5.4، امیدیه 5.5، آغاجاری 3.4، بستان 2 و دهدز 6.5 میلی متر بوده است.
در شهرهای آبادان، خرمشهر، بندر ماهشهر و شادگان بارندگی گزارش نشده به دلیل اینکه سیستم بارندگی شمالی و شرقی بود. وقوع گرد و غبار روز جمعه شعاع دید را در ماهشهر به صد متر کاهش داد و به سمت آبادان و خرمشهر کشیده شد و جلوی بارندگی در این شهرها را گرفت.
غلطت گرد و غبار در ماهشهر روز جمعه به 7.5 برابر حد مجاز خود رسید. مدیر کل هواشناسی خوزستان کانون وقوع گرد و غبار را داخلی و در منطقه بین هندیجان و بندر ماهشهر اعلام کرد و گفت: طبق پیش بینی ها تا چهارشنبه هفته جاری جو پایدار بر خوزستان حاکم خواهد بود و پدیده غالب به علت ارتفاع پدیده اینورژن مه صبحگاهی یا غبار صبحگاهی می باشد. در آخر هفته هم سامانه بارشی جدیدی وارد استان خوزستان می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.