مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

بارش برف و باران در شهرهای ایران

بارش برف و باران در شهرهای ایران

532
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی بارش برف باران در شهرهای ایران در راه است. با ورود سامانه بارشی جدید به کشور در سه روز آینده وضعیت هوای برخی از شهرها بارانی خواهد بود.

Afbeeldingsresultaat voor ‫بارش برف و باران در شهرهای ایران‬‎

سازمان هواشناسی وضعیت هوای شهرهای متاثر از سامانه بارشی جدید به شرح ذیل پیش بینی کرده است:

شنبه 16 دی ماه: در استانهای کردستان ،کرمانشاه،لرستان،همدان،زنجان، ایلام، مرکزی، تهران، قم، قزوین ،البرز ، جنوب آذربایجان غربی، پاره ای از مناطق استانهای خوزستان ،چهار محال و بختیاری ،غرب اصفهان، شمال سمنان  و استانهای گیلان ،مازندران و غرب گلستان بارش باران و برف همراه با وزش باد.

 

یکشنبه 17 دی ماه: در استانهای گیلان،مازندران،گلستان ، شمال استانهای خراسان شمالی و رضوی، ارتفاعات سمنان، ارتفاعات تهران، ، شرق لرستان، چهار محال بختیاری،فارس، غرب یزد، برخی نقاط استانهای اصفهان وکهگیلویه و بویر احمد بارش باران و برف همراه با وزش باد. اما بارش برف در مناطق ذکر شده در قسمت های کوهستانی موجب لغزندگی جاده ها می شود به همین علت توصیه می شود برای جلوگیری از خسارات احتمالی تجهیزات لازم را به همراه داشته باشید.

در روزهای شنبه و یکشنبه در استان های ساحلی خزر، دامنه جنوبی البرز و استان اردبیل بین 3 تا 6 درجه کاهش دما و در روز های یکشنبه و دوشنبه برای استان های واقع در نیمه شرقی و نواحی مرکزی کشور بین 4 تا 8 درجه کاهش دما پیش بینی می گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.