مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

تداوم سکونت جوی در اکثر مناطق کشور/رخنه موجی کم دامنه و ضعیف طی فردا از سواحل خزر

563
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

 

با توجه به خروجی مدلهای پیش یابی در تاریخ 96/07/27,انتظار میرود طی 3 روز آینده در اغلب مناطق شاهد جوی آرام اما بدون تغییرات دمایی باشیم که در برخی مناطق طی این موقع از سال میتواند دما زیر نرمال بلند مدت خود سیر کند.

از روز جمعه با گذر سیستم جوی بسیار ضعیف میتوانیم شاهد رگبارهای پراکنده در سواحل دریای خزر باشیم.بارش های این سیستم از شدت و گستردگی بالایی برخوردار نخواهد بود.

طی روزهای جمعه,شنبه,یکشنبه با شکل گیری توده گردوخاک بر روی بیابانهای عربستان و عراق,انتظار میرود شاهد وزش باد و گردوخاک رقیق در استانهای واقع در دامنه های زاگرس باشیم,طی این مدت بدلیل وزش باد بر روی دریای خلیج فارس پیش بینی میشود این دریا نیز مواج و متلاطم باشد.

از روز دوشنبه نیز با افزایش ارتفاع تراز میانی جو,انتظار میرود افزایش دما نیز در کشور بیشتر خودنمایی کند.

 

پیش آگاهی:اما چنانچه در خروجی مدلهای فوق تغییراتی رخ ندهد از اواخر هفته بعد و یا اوایل هفته بعد آن,بنظر میرسد یک سیستم سرد و یک سیستم از دریای مدیترانه و سرخ پا به کشور بگذارند که در صورت تثبیت مدلهای پیش یابی در مورد این سیستم ها بیشتر بحث خواهیم کرد.

 

پیش بینی شده توسط گروه هواشناسی ایران

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.