مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

اطلاعیه و اخطاریه سازمان هواشناسی کشور در خصوص کاهش دما و سیلاب

3,120
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

 

براساس تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی، روزهای دوشنبه تا چهارشنبه به سبب عبور متوالی امواج تراز میانی جو از روی دریای خزر به نوار شمالی کشور و نفوذ جریانهای خنک شمالی،  کاهش دما و بارش باران در برخی نقاط رعدوبرق و وزش باد شدید در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران پیش بینی می شود. روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز در استانهای واقع در شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های جنوبی البرز رگبار باران در بعضی ساعات رعدوبرق و وزش باد موقت شدید رخ خواهد داد. بر این اساس وضع هوای مناطق مختلف کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:

 

 

دوشنبه 1396/07/10 : بارش باران در برخی نقاط با احتمال رگبار و رعد و برق در گیلان، اردبیل و غرب مازندران.

سه شنبه 1396/07/11 : رگبار باران در بعضی ساعات رعدوبرق و وزش باد شدید در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و بارش باران و وزش باد شدید با احتمال رعدوبرق در گیلان، اردبیل، مازندران.

چهار شنبه 1396/07/12 : بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید در گیلان، اردبیل و مازندران. رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شمال کردستان و بارش باران در دامنه های جنوبی البرز در شمال استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، همدان و مرکزی.
شایان ذکر است  روزهای سه شنبه و چهارشنبه دمای هوا بین 7 تا 12 درجه در استانهای اردبیل، گیلان و مازندران کاهش خواهد یافت و انتظار می رود در این مدت کمینه دما در استانهای گیلان و مازندران به حدود 10 درجه سلسیوس برسد. روز چهارشنبه بارش در ارتفاعات این استانها بصورت برف خواهد بود. همچنین در این مدت  دریای خزر و روز سه شنبه خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.

 

 

پیرو اطلاعیه  شماره 49 دوشنبه مورخ 1396/07/10 با توجه به پیش بینی تشدید بارش، روزهای سه شنبه 1396/07/11 وچهار شنبه 1396/07/12  بارش باران گاهی وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها در گیلان، اردبیل و غرب مازندران و رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی به همراه  احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی پیش بینی می شود. 
از این رو توصیه می شود جهت پیشگیری از خسارتهای احتمالی اقدامات لازم بکار گرفته شود.

منبع:سازمان هواشناسی کشور

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.