مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

گرم ترین روز جهان در جنوب ایران/اهواز به مرز 54 درجه رسید.

124
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

گرم

گرم ترین روز جهان در جنوب ایران/اهواز به مرز 54 درجه رسید.

رکورد گرمترین روز جهان، در جنوب ایران یک کشته به جای گذاشت. دمای شهر اهواز در پنجشنبه هشتم تیرماه رکورد گرمترین روز ثبت شده در ایران را به خود اختصاص داده است و احتمالا دمای این شهر نیز به رکورد گرم ترین نقطه ای در جهان که پیش از این ثبت شده، رسیده است.

اتین کاپیکان، کارشناس هواشناسی آژانس فرانسوی «متو فرانس» در توییتر نوشته است که دمای پنج شنبه ظهر اهواز به ۵۳.۷ سانتیگراد (۱۲۸.۷ فارینهایت) رسیده است. وی گفته است این گرمترین روز ثبت شده در ایران است و این بالاترین حرارتی است که در ماه ژوئن در قاره آسیا ثبت شده است.

به گزارش واشنگتن پست، براساس گزارش وب سایت «ودر اندرگراند» هوای اهواز دربین ساعت ۴:۳۰ تا ۵ بعدازظهر روز پنجشنبه به ۱۲۹.۲ فارینهایت رسیده است.

واشینگتن پست می گوید، در صورتی که دمای هوای اهواز به ۱۲۹.۲ فارینهایت رسیده باشد، دمای اهواز نیز به بالاترین حرارت ثبت شده در جهان رسیده است. (با تلخیص: دادیو فردا)

پی نوشت: همچنین یک کودک اهل روستای گوری قشم حوالی ظهر دیروز از خانه خارج شد اما پس از گذشت چند ساعت به خانه بازنگشت. حدود ساعت ۱۴ سرانجام جسم بی جان این کودک در میان نخلستان های روستای گوری و مرادی توسط اهالی این ۲ روستا کشف شد و پس از انتقال وی به خانه بهداشت دولاب، پزشک از فوت این کودک بر اثر گرمازدگی خبر داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.