مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

آمریکایی ها یک‌ قرن پیش برای مقابله با گرد و خاک چه‌ کارهایی انجام دادند؟

133
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

 

گردوخاک
گردوخاک

آمریکایی ها یک‌ قرن پیش برای مقابله با گرد و خاک چه‌ کارهایی انجام دادند؟

حدود 90 سال پیش ایالت متحده آمریکا درگیر پدیده ای شد که بسیار مشابه با وضعیت گرد و غبار امروز در ایران است. شروع کولاک سیاه در ایالت متحده آمریکا سال 1931 بود؛ خشکسالی باعث شد محصولات کشاورزی نابود شوند و طوفان‌های گردوخاک آعاز شوند. در طول دو سال بعد تعداد طوفان‌های گرد و غبار در آمریکا بیشتر شد.

در سال 1933 پس از روی کار آمدن فرانکلین روزولت به عنوان رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا، دولت سریعا برنامه‌های جدیدی را برای حفاظت از خاک شروع کرد؛ در همان سال وزیر داخلی ایالت متحده برای مقابله با گرد و غبار طرح خدمات فرسایش خاک را به اجرا کرد، دو سال بعد این خدمات توسط وزارت کشاورزی دوباره طراحی شد و اکنون آن طرح به «خدمات حفاظت از منابع طبیعی» تبدیل شده است.

همچنین روزولت به گروه حفاظت از منابع طبیعی دستور داد که برای جلوگیری از طوفان‌های خاک، مرطوب نگه داشتن و تثبیت خاک، کمربندی با بیش از 200 میلیون درخت از کانادا تا تگزاس ساخته شود. همچنین این گروه‌ به کشاورزان آموزش دادند که با اقدامات مختلفی جلوی فرسایش خاک را بگیرند، البته کشاورزان از این موضوع رضایت نداشتند و دولت به ازای هر 0.4 هکتار به آنها 1 دلار پرداخت کرد تا از روش‌های جدید استفاده کنند.

همه این اقدامات باعث شد که تا سال 1938 میزان خاک‌هایی که به گرد و غبار تبدیل شدند 65 درصد کاهش پیدا کند و در سال 1939 در کمتر از یک دهه جلوی طوفان‌های گرد و غبار گرفته شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.