مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

320 کشته در پی سیل و رانش زمین در سیرالئون+عکس

98
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR
صلیب سرخ جهانی از کشته شدن صدها نفر از جمله ده ها کودک در پی جاری شدن سیل و رانش زمین ناشی از آن در پایتخت سیرالئون خبر داد.
کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC) عصر امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شمار قربانیان جاری شدن سیل و رانش زمین در حومه شهر فری‌تاون، پایتخت سیرالئون به دست کم ۳۲۰ کشته رسیده که ده ها تن از آنها کودک بودند.
بر اساس این گزارش، کمیته بین المللی صلیب سرخ در این باره تاکید کرد که احتمال افزایش شمار قربانیان رانش زمین ناشی از جاری شدن سیل در حومه پایتخت سیرالئون وجود دارد جایی که فعالیت تیم های وابسته به این سازمان در مناطق فاجعه زده این شهر ادامه دارد.
در همین راستا نیز، «محمد سینه»، یکی از کارکنان بیمارستان «کانوت» اعلام کرد که دست کم ۳۰۰ جنازه قربانیان رانش زمین در حومه فری‌تاون به سردخانه این بیمارستان تحویل داده شده و به دلیل شمار زیاد آنها نیز دیگر جایی برای اجساد جدید وجود ندارد.
این در حالی است که «ویکتور فوه»، معاون رئیس جمهوری سیرالئون پیشتر هنگام بازدید از محل رانش زمین در شهرک «رجنت» در حومه فری‌تاون که برخی منازل مسکونی غیر قانونی را در بر گرفته، گفته بود که به نظر می رسد صدها نفر زیر یک لایه از گل و لای دفن شده و جان خود را از دست دادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.