مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

طوفان عظیم «ایرما» به بالاترین سطح قدرت رسید/بادهای ۲۸۰ کیلومتری در مسیر فلوریدا

169
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

شبکه فاکس‌نیوز گزارش کرد که قدرت طوفان «ایرما» در آمریکا روز سه شنبه (امروز) به خطرناک‌ترین درجه یعنی پنج رسید.

شبکه فاکس‌نیوز گزارش کرد که قدرت طوفان «ایرما» روز سه شنبه توفان ایرما(امروز) به درجه خطرناک 5 رسید و موجب شد که در مناطق «پورتوریکو»، جزایر «ویرجین» و فلوریدا، وضعیت فوق العاده اعلام شده و به ساکنان این مناطق هشدار داده شود که برای وقوع بدترین طوفان و اتفاقات بعدی آماده شوند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که حداکثر سرعت بادهای پایدار ایرما نزدیک به 175 مایل (بیش از ۲۸۰ کیلومتر) در ساعت است و این طوفان در حدود 270 مایلی شرق «آنتیگوا» تعیین محل شده است.

بر اساس این گزارش، برخی نوسانات در شدت این بادها در یکی دو روز آینده به وجود خواهد آمد، اما طوفان ایرما همچنان در سطح قدرتمند چهار باقی خواهد ماند.

احتمال می‌رود اواخر سه‌شنبه یا اوایل چهارشنبه، مرکز طوفان ایرما به نزدیکی شمال جزایر «لیوارد» حرکت کند و سپس روز پنجشنبه هفته جاری به سمت پورتوریکو برود.

مسئولان هشدار دادند که این طوفان می‌تواند منجر به بارش باران‌های شدید تا میزان 10 اینچ شود و به دنبال آن رانش‌ زمین به وقوع بپیوندد و سیلاب‌های خطرناکی به راه بیافتد و امواجی تا 23 فوت به وجود آورد.

پس از افزایش هشدار مرکز طوفان آمریکا درباره تشدید طوفان جدیدی موسوم به «ایرما»، در ایالت فلوریدا وضعیت فوق‌العاده اعلام شده است.

بنا بر بیانیه مرکز طوفان آمریکا، «طوفان ایرما تهدیدی جدی برای کل ایالت فلوریدا خواهد بود و نیازمند اتخاذ تدابیر امنیتی برای حفاظت از مردم، زیرساخت‌های حساس و رفاه عمومی این ایالت»‌ است.

ایرما چند روز پس از آن آغاز شده است که طوفان هاروی به عنوان نخستین آزمون بلایای طبیعی در دوره ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، ده‌ها نفر را در ایالت تگزاس آمریکا کشته و میلیاردها دلار خسارت بر جای گذاشت. هزاران نفر از مردم آمریکا به واسطه طوفان هاروی بی‌خانمان شده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.