مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

زلزله های بزرگ ژاپن را بشناسید

زلزله های بزرگ ژاپن را بشناسید

142
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

کشور ژاپن در شرق آسیا جزو کشورهای زلزله خیز جهان می باشد و پیوسته در طی سالیان دراز زلزله هایی را تجربه کرده است. در این گزارش زلزله های عظیم ژاپن را بشناسید.

ژاپن از جمله کشورهای زلزله خیر است که در زمینه تغییرات ژئوفیزیکی مثل زلزله و آتشفشان پیش رو می باشد.
در تاریخ اول سپتامبر ۱۹۲۳ مرگ بار ترین زلزله ابن کشور به ثبت رسید. در این زلزله مرگبار بزرگی زلزله ۷.۹ ریشتر گزارش شد و موجب جان باختن ۱۴۲ هزار و ۸۰۰ نفر در شهر کانتو ژاپن گردید.
بیشتر جان باختگان در این حادثه طبیعی، در اثر آتش سوزی خانه های چوبی جان خود را از دست دادند و در خلیج ساگامی این کشور امواج سونامی به ۱۲ متر ارتفاع نیز رسیدند.
۷۲ سال بعد یعنی در یال ۱۹۹۵ زلزله ای برخ داد و جان ۶ هزار نفر را گرفت.

زلزله ۱۱ مارس در سال ۲۰۱۱
زلزله ای به بزرگی ۸.۹ ریشتر در شرق ساحل هونشو ژاپن اتفاق افتاد و آمار قربانیان سونامی حاصل از این زلزله هزار و پانصد نفر گزارش شد.

زلزله ۹ و ۱۰ آگوست ۲۰۰۹
زمین لرزه هایی با بزرگی ۷.۱ و ۶.۱ ریشتر در جزیره هونشو در فاصله ۱۷۰ کیلومتری از هاماماتسو به وفوع پیوست. که زلزله دوم یک کشته داشت.
زلزله ۱۶ جولای ۲۰۰۷
زمین لرزه ای با بزرگی ۶.۸ ریشتر در نیگاتا در فاصله ۲۵۰ کیلومتری شمال غربی توکیو اتفاق افتاد و موجب مرگ ۱۱ نفر و زخمی شدن هزار و ۹۵۰ نفر گرید. این زلزله باعث شد بزرگترین مرکز هسته ای دنیا آسیب ببیند و مقدار اندکی رادیواکتیو نشت نماید.
شدید ترین زلزله تاریخ ژاپن در ۱۱ مارس ۲۰۱۱ اتفاق افتاد که ۸.۹ ریشتر بود . در سال ۲۰۱۲ زلزله ۷.۴ ریشتری و در سال ۲۰۱۶ زمین لرزه ۶.۱ ریشتری ژاپن را لرزاند.زلزله ژاپن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.