مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

کاهش محسوس دما در راه کشور/هشدار نسبت به وزش باد و سیلاب در سواحل خزر

5,497
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

با توجه به بررسی های صورت گرفته برروی مدلهای پیش یابی هواشناسی در تاریخ 96/07/22,انتظار میرود طی امروز یکشنبه در غالب مناطق کشور جوی آرام همراه با افزیش نسبی دمای هوا باشیم,طی روز دوشنبه بر میزان وزش باد در نیمه غربی بخصوص ارتفاعات زاگرس و شمالغرب افزوده شده که میتواند باغث بروز خساراتی گردد.از اواخر روز دوشنبه با شمالی شدن سوی جریانات و وزش باد بر روی دریای خزر و به همراه آن ورود سیستم بارشی به این مناطق,ناپایداری ها شروع خواهد شد.بر این اساس  آب و هوای کشوز تا اواخر هفته بدین صورت پیش بینی میشود.

 

دوشنبه مورخ 96/07/24:استانهای واقع در شمالغرب کشور؛نیمه ابری بتدریج از عصر ابری بارش باران و برف همراه با کاهش بسیار محسوس دما و وزش باد شدید.استانهای واقع در سواحل دریای خزر؛نیمه ابری,بتدریج ابری,بارش باران از عصر و شب کاهش شدید دما و تشدید بارش ها,دریا شدیدا توفانی و مواج.استانهای واقع در غرب,جنوبغرب و مرکز کشور:صاف همراه با وزش باد(گاهی شدید و احتمال گردوخاک و بتدریج کاهش محسوس دما.در مناطق شرقی کشور طی این مدت پدیده خاصی پیش بینی نمیشود.

 

روزسه شنبه مورخ 96/07/25:تداوم بارش ها در استانها ساحلی دریای خزر همراه با وزش باد شدید و کاهش محوس دما(مه گرفتگی) دریا توفانی و مواج بتدریج از عصر و شب کاهش ابر و پدیده.استانهای شماغربی:نیمه ابری در برخی مناطق ابری همراه با بارش پراکنده و کاهش شدید دما و وزش باد.(بتدریج کاهش ابر و پدیده).استانهای شمالشرقی کشور:نیمه ابری تا گاهی ابری همراه با بارش باران و برف,از اواخر وقت کاهش ابر و پدیده و کاهش ملموس دما.

طی روز سه شنبه بدلیل وزش باد شدید در بخش های وسیعی از کشور بخصوص در مناطق شمالشرقی,مرکز,دامنه های البرز و زاگرس همچنین سواحل دریای خزر,احتمال خسارت به تاسیسات و خطرات ناشی از وزش باد وجود دارد.

روز های چهارشنبه و پنجشنبه:پدیده خاصی بجز وزش باد نسبتا شدید در مناطق شرقی کشور بجشم نمیخورد و اغلب مناطق کشور با آسمانی صاف و افتابی اما سرد روبرو خواهد بود.

 

اخطاریه دریایی: با توجه به شدت گرفتن وزش باد طی اواخر روز دوشنبه بر روی دریای خزر این دریا تا روز چهارشبه اواسط روز شدیدا مواج پیش بینی میشود از این رو هر طی این مدت از هرگونه فعالیت دریایی اجتناب به عمل آورید.دریای خلیج فارس نیز از روز سه شنبه تا اواخر روز پنجشنبه مواج و متلاطم پیش بینی میشود.

اخطاریه کاهش دما:با توجه به کاهش شدید دمای هوا,کشاورزان,زنبورداران,مرغداران,گلخانه داران,نسبت به جلوگیری از سرما زدگی محصولات خود اقدامات لازم را انجام دهند.

کاهش دما طی این مدت در اکثر مناطق کشور بین 7 تا 14 درجه پیش بینی میشود,با توجه به کاهش دما بارش ها در سردسیرات مناطق شمالی و شمالغربی همچنین شمالشرقی کشور بصورت برف پیش بینی میشود.

پیش بینی شده توسط: گروه هواشناسی ایران

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.