مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

افزایش محسوس دما در راه کشور/گذر امواج ناپایدار و خفیف از اواخر روز دوشنبه.

7,012
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

با بررسی نقشه های پیش یابی انتظار میرود، طی چند روز آینده به سبب افزایش ارتفاع در تراز فوقانی جو، در اکثر مناطق کشور شاهد افزایش دما و وزش باد گرم باشیم.

از اواخر روز دوشنبه (مورخ 1 آبان 96) با نفوذ سیستم بارشی ضعیف، از سمت سواحل شمالی و شمالغرب کشور، انتظار داریم بارش هایی در این مناطق رخ دهد، که چندان چشمگیر و قابل توجه نخواهند بود.با گذر این سیستم جوی کاهش نسبی دما نیز در این مناطق اتفاق خواهد افتاد.

بنابراین طی چند روز آینده آب و هوای مناطق مختلف کشور این گونه پیش بینی میشود.

طی روز دوشنبه: در استانهای سواحل دریای خزر و شمالغرب آسمان صاف و آفتابی از اواخر وقت افزایش ابر و بارش رگباری باران و کاهش نسبی دما,که این بارش ها بیشتر در غرب سواحل رخ خواهد داد.طی روز دوشنبه، بجز مناطق ذکر شده، در اغلب مناطق کشور جوی آرام همراه با وزش نسبی باد را پیش بینی میکنیم.دریای خزر نیز از اواخر وقت مواج پیش بینی میشود.

 

طی روز سه شنبه(مورخ 2 آبان 96):در سواحل دریای خزر بارش ها ادامه داشته و بتدریج از ظهر از میزان ابرناکی و بارش نیز کاسته خواهد شد دریای خزر نیز تا اواسط روز مواج پیش بینی میشود،از اواسط روز سه شنبه با رخنه موجی بسیار ضعیف از سمت غرب احتمال بارش های خفیف و جزئی در مناطقی از غرب،شمالغرب وجود دارد.
در بقیه مناطق کشور طی روز سه شنبه بجز افزایش دما و وزش باد گرم پدیده خاصی بچشم نمیخورد.

 

طی روز چهارشنبه(3 آبان 96 ):در اغلب مناطق کشور جوی آرام و بدون پدیده خاص پیش بینی میشود.
همچنین انتظار میرود، در غالب مناطق کشور افزایش دما ادامه داشته باشد.

 

روز پنجشنبه(4 آبان 96 ):روز پنجشنبه نیز در اغلب مناطق کشور شاهد جوی آرام خواهیم بود.
این در حالی است که در مناطق شمالغربی کشور، بدلیل برخورد جبهه هوای جنوبی و شمالی، بر میزان وزش باد شدید و موقتی افزوده خواهد شد، که احتمال گردوخاک و کاهش دید در این مناطق وجود دارد.

 

پیش آگاهی:

چنانچه در نقشه های هواشناسی تغییراتی روی ندهد، از روز جمعه از سمت نوار شمالی با رخنه موج بارشی جدید انتظار میرود، بارش در این مناطق شروع شود.
همچنین با اعتماد به الگوهای هواشناسی، از یکشنبه هفته آینده با رخنه موج غربی بارش در نیمه غربی استارت خورده و دامنه بارش ها از اواخر هفته بعد گسترده شود.

 

پیش بینی شده توسط گروه هواشناسی و غیر دولتی ایران.

 

همچنین کاربران عزیز میتوانند با کلیک بر روی پیش بینی نهایی فصل پاییز نظر خود را درباره این پیش بینی بیان کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. محمد طاهری می گوید

    بهتر از این نمیشه

  2. ماهان می گوید

    واقعا بهتر از این دیگه نمیشه خوشکسالی درجه یک اومده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.