مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

سیستم بارشی جدید از سمت شمالغرب و غرب فردا وارد کشور میشود

3,578
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

با توجه به بررسی پارامترهای هواشناسی انتظار میرود از فردا ظهر بتدریج از سمت غرب و شمالغرب با نفوذ سیستم بارشی شاهد بارندگی در استانهای شمالغربی و غربی کشور باشیم اما این سیستم با دامنه کوتاهی همراه بوده و بتدریج تا اواخر وقت دوشنبه به کار خود پایان خواهد داد.

 • بعد از اتمام فعالیت سیستم از عصر روز سه شنبه با رخنه موج اصلی ،بارش ها در شمالغرب و غرب شروع شده و بتدریج دامنه این بارش ها به کرانه های دریای خزر نیز خواهد رسید، بدلیل بارش نسبتا شدید باران احتمال ابگرفتگی معابر نیز در اکثر مناطق شمالغربی و سواحل شمالی کشور وجود دارد‌.
  همزمان با رخنه این موج کاهش دما نیز رخ خواهد داد از این رو بارش ها در مناطق سردسیر طبیعتا بشکل برف و کولاک برف نیز خواهد بود.
 • استانهایی که در محدوده بارشی این سیستم ها خواهند بود بترتیب استانهای واقع در شمالغرب,سواحل خزر و غرب تا حدی مرکز کشور و شمالشرق کشور.
 • کاهش دما نیز چندان ملموس به نظر نمیرسد و با دماهای در حد نرمال فصلی سروکار خواهیم داشت.

 

اما چند روزیست مدلهای پیش یابی سیستم جنوبغربی و جنوبی را نشان میدهند و بدلیل متغیر بودن نقشه ها فعلا قطعی نشده است و چنانچه این سیستم نیز به ثبات برسد اطلاعات تکمیلی را در این باره ارائه خواهیم داد.

 

پیش بینی شده توسط گروه هواشناسی ایران غیر دولتی و مستقل.

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظرات
 1. محمد می گوید

  ایا این سامانه یه بارون درست و حسابی برای کرج داره یا نه . من که دارم ناامید میشم

  1. آدمین می گوید

   نقشه ها و پارامتر ها بشدت تغییر میکنند و اصلا ردیابی سیستم ها از 5 روز ب بعد سخت شده

 2. احمد می گوید

  سلام.واسه اهواز چطور.این ماه بارندگی هست یانه

  1. آدمین می گوید

   بله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.