مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

برف و باران در راه استان های نیمه جنوبی کشور

برف و باران در راه استان های نیمه جنوبی کشور

730
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

با ورود سامانه بارشی از اواخر وقت پنجشنبه هوای مناطقئ مختلف کشور تحت تاثیر سامانه بارشی به شرح ذیل خواهد بود:

در جنوب خوزستان و شمال بوشهر بارش باران گاهی با رعد و برق، در روز جمعه در مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس، مناطق ساحلی بوشهر، بارش باران با رعد و برق همراه خواهد بود. در خوزستان براش باران همراه با رعد و برق و وزش باد موقت همراه با آبگرفتگی معابر.در نیمه جنوبی فارس، شمال و غرب هرمزگان، بارش بران و در ارتفاعات چهارمحال بختیاری، کهکلویه و بویر احمد، جنوب و شرق لرستان برف خواهیم داشت.
در روز شنبه در منطقه خلیج فارس خصوصا مناطق مرکزی و شرقی، بارش باران گاهی با رعد و برق و ورزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و روخانه ها در استان همرمزگان، بوشهر، جنوب استان فارس و کرمان که بارندگی در ارتفاعات به شکل برف خواهد بود.
در مناطق کوهستانی استان های یاد شده بارش برف موجب خلل در تردد جاده ای خواهد شد. با توجه به وزش باد شدید خلیج فارس امروز و روزهای پنجشنبه و جمعه دریایی مواج خواهد داشت. توصیه می شود برای جلوگیری از خسارات احتمالی تمهیدات مورد نیاز به کار گرفته شود.
انتظار می رود این سامانه بارشی فعالیت خود را در روز یکشنبه مورخ 26 آذر هم در مناطقی از جنوب و شرق کشور ادامه دهد که در مورد تغییرات فعالیت آن اطلاع رسانی خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. بابک می گوید

    کانال تلگرام واقعا مزخرف شده همش شده تبلیغات.قبلا خوب بود ولی چند وقته واقعا بیخود شده.با عرض پوزش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.