مرجع اخبار و مقالات هواشناسی

باران و برف در راه اکثر مناطق کشور/هشدار و اخطاریه درباره احتمال طغیان رودخانه ها

5,772
Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Korean KO Persian FA Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR

باران و برف در راه اکثر مناطق کشور.

بیشتر توضیح نمیدیم و طبق اطلاعیه های قبل میپردازیم به مناطقی که بارش خوهند داشت.

  • دوشنبه بتدریج استانهای: آذربایجانغربی و شرقی،کردستان،ایلام،کرمانشاه،لرستان،همدان،زنجان،شمال خوزستان
  • روز سه شنبه علاوه بر استانهای ذکر شده دامنه بارش ها گسترده شده چهارمحال و بختیاری،کهگلویه و بویر احمد،قزوین،قم،تهران،البرز،غرب اصفهان،غرب استان فارس،جزایر خلیج فارس.
  • روز چهارشنبه بارش ها در مناطق ذکر شده ادامه داره و بتدریج با رخنه موج شمالی هوا سرد شده و بارش ها در شمالغرب بشکل برف نمود پیدا خواهند کرد همچنین بارش ها به سواحل کشیده شده و استانهای؛گیلان و مازندران بارش ها شروع میشوند.
  • روز پنجشنبه بارش ها از غرب کاسته شده اما همچنان بارش ها در شمالغرب و سواحل دریای خزر و همچنین در جنوبغرب  تشدید شده و به سمت شرق و شمالشرق رخنه کرده و استانهای کرمان,خراسان جنوبی,رضوی و شمالی نیز درگیر این بارش ها هر چند نسبت به بقیه مناطق ضعیفتر خواهند بود.

 

هشدار:بدلیل ریزش شدید باران همراه با رعدوبرق و صاعقه احتمال ریزش تگرگ و ظغیان رودخانه ها در جنوبغرب,غرب و جزایر خلیج فارس دور از انتظار بنظر نمیرسد لذا از توقف در حاشیه رودخانه ها جددا خودداری کنید.همچنین بدلیل بارش برف از مسافران عزیز تقاضا میکنیم برای عبور از گردنه های برفگیر شمالغرب,دامنه های زاگرس و البرز حتما تجهیزات زمستانی بهمراه داشته باشند.

 

از روز جمعه سیستم شمالی  و سرد دیگری رخنه خواهد کرد  که در مورد این سیستم ها با به ثبات رسیدن نقشه ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

نقشه مجموع بارش گویای وضعیت بارش تا آخر همین هفته هست,هر اینچ: 25 میلیمتر.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. حمیدرضا می گوید

    سلام ادمین جان لطفاً یه خبر در مورد بارندگی در زمستان برای استان فارس شهرستان ارسنجان بهمون بدین.ممنون.چون کشاورزیم و این خبر خیلی مهمه برامون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.